2000 uczestników i jeden Rekord Guinessa do pobicia. Kilka zadań do rozwiązania, w tym zmagania z zagadnieniem georewolucji w Krakowie, wyłapywaniem oszustw podatkowych, szukaniem rozwiązań dla sportowców ekstremalnych, problemów społecznych oraz klęsk żywiołowych. Rywalizacja, 24 godziny wytężonej pracy i wartościowe nagrody zgarnięcia o łącznej wartości ponad 100 000 PLN – to skrótowy opis hackathonu HackYeah, który odbędzie się 28-29 października 2017 w Tauron Arenie w Krakowie.

HackYeah – o co walczymy?

6 biletów VIP do loży prezydenckiej na koncert Metallici w Krakowie – tych biletów nie da się kupić!
Bilety i podróż na WebSummit.
Nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 000 PLN.

To tylko część nagród, które będzie można zdobyć na hackathonie HackYeah w Krakowie. Wydarzenie kierowane jest do programistów wszelkiej specjalizacji, od poziomu początkującego do zaawansowanego, jak i grafików, team leaderów, osoby z pomysłem na rozwiązanie jednego z kilku zadań opisanych tutaj: https://hackyeah.pl/task.html.

Jakie zadania czekają na uczestników?

Uczestnicy HackYeah pod okiem mentorów będą mierzyli się z kilkoma zadaniami otwartymi. Podzielono je na trzy główne kategorie:

  • X-SPORTS: szukamy sposobów na lepszą analizę danych treningowych, udoskonalenie zabezpieczeń przed urazami czy monitorowanie efektów treningu. Na miejscu wydarzenia będą obecni niesamowici ludzie, którzy codziennie uprawiają ekstremalne sporty i zainspirują uczestników swoimi pomysłami.
  • X-NATURE: natura często pokazuje swoją piękną i hipnotyzującą twarz, ale czasami prowadzi do niebezpiecznych i niszczących anomalii. Powodzie, pożary czy trzęsienia ziemi – ekstremalne klęski żywiołowe, a także globalne ocieplenie i inne anomalie wymagają lepszych sposobów zapobiegania, analizowania, ostrzegania i reagowania – i takich będziemy szukać podczas HackYeah.
  • X-SOCIAL: ubóstwo, bezdomność, braku dostępu do wody pitnej, zanieczyszczenie, brak poczucia bezpieczeństwa, równość społeczna, wykluczenie społeczne i technologiczne – jak rozwiązania technologiczne mogą pomóc w tych zagadnieniach? Jakich rozwiązań brakuje? Przekonamy się na HackYeah.

Oprócz trzech kategorii głównych, uczestnicy HackYeah będą mogli również pracować nad konkretnymi zadaniami dostarczonymi przez partnerów wydarzenia. Uczestnicy będą mieli okazję zmagać się m.in. z georewolucją w Krakowie czy wyłapywaniem oszustw podatkowych.

Na uczestników HackYeah czekają też atrakcje, miejsce do odpoczynku, wykłady tematyczne, jak i możliwość spotkania przedstawicieli społeczności IT z Polski i krajów ościennych.

Organizatorzy HackYeah mierzą wysoko i podczas hackathonu planują pobić Rekord Guinnessa w największym stacjonarnym hackathonie w Europie!

Jak się zarejestrować?

Zapisać się na wydarzenie możecie poprzez formularz na tej stronie. Jako partner wydarzenia mamy dla Was pulę 15 darmowych wejściówek – podczas rejestracji podajcie kod: “gdg_rzeszow”. Korzystajcie lub albo zarejestrujcie się w standardowym trybie – koszt wejściówki jest symboliczny, a cała zebrana kwota zostaje przekazana na kursy programowania dla dzieci z krakowskich domów dziecka, które pozostają pod opieką fundacji Szkoła 3.0.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku oraz stronie wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Google for Developers oraz Ministerstwo Finansów.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami GDG Rzeszów?
Nie przegap żadnego z nich!
Dołącz do naszej grupy na Meetup