Poznaj nowe możliwości Firebase – narzędzia pomagającego w budowaniu aplikacji. Już 14 września zapraszamy na GDG Rzeszów #4 Firebase Day!

Nowe możliwości Firebase – narzędzia pomagającego w budowaniu aplikacji  –  zademonstrowano po raz pierwszy podczas konferencji Google I/O  2016. Oferuje nie tylko wsparcie w postaci baz danych, uwierzytelnienia użytkowników oraz hostingu, ale także oferuje m. in. zintegrowaną usługę pozwalającą deweloperom na wysyłanie wiadomości (Firebase Cloud Messaging), magazyn do zarządzania przesłanymi plikami (Firebase Storage) oraz opcję zdalnego wprowadzania zmian w aplikacji (Firebase Remote Config).

Firebase Day GDG Rzeszów

Firebase Day

W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakie budzi wśród deweloperów Firebase, wrześniowe spotkanie społeczności Google Developers Group Rzeszów będzie poświęcone właśnie temu narzędziu. Wydarzenie będzie miało miejsce 14 września 2016 r. w rzeszowskiej Estrada Caffee. Rozpocznie się o godzinie 18:00. Głównym prelegentem, który wprowadzi zebranych gości w tajniki Firebase, będzie Tomasz Gałkowski – Junior PHP Developer w Modules Garden. Opowie między innymi:

– czym jest Firebase Realtime Database,
– jak rozwiązać problem autentykacji
– jak działa Cloud Messaging przy użyciu tej usługi,
– jak przechowywać duże pliki w Firebase

W trakcie spotkania zaplanowane są także dwa krótkie wystąpienia w ramach Lightning Talks (krótkich, 10-15 min. prelekcji dotyczących wybranego problemu lub rozwiązania). W trakcie tej części eventu wystąpią:

  • Łukasz Byjoś (GDG Rzeszów) z tematem: „Po co Proguard?”
  • Andrzej Torski (GDG Warszawa) z tematem: „Efektywne wyszukiwanie danych GPS w Firebase Realtime Database” – czyli w jaki sposób filtrować jednocześnie na 5 kluczach/wartościach

Po prelekcjach organizatorzy zapraszają na luźną cześć integracyjną, w trakcie której będzie także okazja do dyskusji z prelegentami.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami GDG Rzeszów?
Nie przegap żadnego z nich!
Dołącz do naszej grupy na Meetup